Mellnagyobbítás (augmentáció)
A mellnagyobbítás (augmentáció) implantátum beültetésével növeli a mell méretét, illetve teszi teltebbé, feszesebbé, előnyösebb formájúvá a melleket.
Kinek és miben segít a mellnagyobbítás (augmentatio)?
A mellnagyobbítás (augmentáció) olyan mellplasztikai beavatkozás, amelynek során implantátum beültetésével növeljük a mell méretét, illetve tesszük teltebbé, feszesebbé, előnyösebb formájúvá a melleket.
Az implantáció a későbbi terhességet és a szoptatási képességet nem befolyásolja.
Ha a mellek erősen megereszkedtek és önmagában a mellnagyobbító plasztikai beavatkozás nem elegendő, akkor mellfelvarrás is elvégezhető az augmentációval egyidőben.
Az emlőnagyobbítás leginkább az emlők fejlődésének a befejeződése után javasolt.
A mellnagyobbítás segít, ha:
Amikor a mellek nem fejlődnek akkorára, mint amekkorára a páciens szeretné.
Minden nő melle aszimmetrikus, ám vannak esetek, amikor a két mell fejlődése nem egyforma, így az egyik mell jelentősen kisebb lesz, mint a másik. A különbség oly mértékű lehet, hogy öltözködéssel sem lehet elrejteni. Ilyenkor indokolt lehet eltérő nagyságú vagy formájú implantátumok behelyezése a szimmetria helyreállítására.
Ha terhesség, szoptatás vagy fogyás után a mellek megkisebbednek és veszítenek feszességükből.
A test egyéb részén szépen, feszesen álló ruhák mellben bővek vagy lazák.
Mit nem várhatunk a mellnagyobbítástól?
A mellnagyobbítás nem tud korrigálni minden, a páciens által megálmodott, néha irreális elvárást a melleken. Nem lehet mindent megoldani a műtéttel. Ennek egyrészt műtéttechnikai korlátai vannak, másrészt csak olyan korrekció hajtható végre, amely illeszkedik a mellkas harmóniájába. A mellnagyobbítás a mell méretének a növelését biztosítja, de nagyobb megereszkedést nem tud önmagában korrigálni. A mellnagyobbítás szintén nem szünteti meg a melleken levő striákat, habár a mellnagyobbítás okozta feszesítés miatt kevésbé láthatók. Indokolt esetben a mell pozíciójának korrekcióját mellfelvarrással végezzük el a mellnagyobbítással egyidőben.
Mellnagyobbítás lehetséges technikai megoldásai
Hialuronsavas mellnagyobbítás
A hialuronsavas (Macrolane) mellnagyobbítás egy nemsebészeti kozmetikai beavatkozás, amelynek során hialuronsav alapú töltőanyagot fecskendezünk a mellekbe.
A hialuronsav természetesen is jelen van a szervezetünkben, így biztonságos a töltőanyagként való felhasználása.
A mellnagyobbításra használt hialuronsav molekulaszerkezetét módosították, hogy a felszívódása lassúbb legyen, így az eredmény hosszan tartó, de tudni kell, hogy így sem maradandó: idővel felszívódik, a kezelést rendszeresen ismételni kell. A páciensek egyéni érzékenysége, képessége a felszívódásra igen változó.
Klinikánk nem végzi a mellnagyobbítást hialuronsavval, de aki bizonytalan a tartós mellnagyobbítás szükségességében, annak inkább saját zsírral végzett mellnagyobbítást ajánljuk.Mit nem várhatunk a mellnagyobbítástól?
Mellnagyobbítás zsírfeltöltéssel
Előzetes egyeztetés alapján saját zsír visszatöltésével is lehetséges a mellnagyobbítás. Ez az eljárás az emlőhelyreállító plasztikai sebészetben terjedt el először, ahol a beültetett implantátum széli részeit igyekeztek finomítani a zsírfeltöltéssel, mivel teljes melleltávolítás után alig van fedőréteg az implantátum felett. Későbbiekben önmagában csak zsírfeltöltéssel is végeztek mellhelyreállítást. Kellő tapasztalat és információ elemzése után a zsírfeltöltés elterjedt a mellnagyobbításnál is.
A megoldásnak számos előnye van, mivel nem kerül idegen anyag a szervezetbe, nincs árulkodó, műtéti heg a melleken, nincs tapintható implantátum, az emlő formája, mozgása és tapintása természetes hatású.
Azonban az átültetett zsírsejtek egy része felszívódik, egy nagyon kis százaléka elmeszesedhet és a mammográfiás vizsgálat alkalmával bizonytalan röntgenárnyékot adhat. Mindezek miatt nagyon fontos, hogy hová ültetjük át a zsírsejteket – a mirigyállomány sértetlen legyen. A mellnagyobbításnál alkalmazott zsírfeltöltésnél a beültetett saját zsír nem kerülhet a mirigyállományba csak a mirigy alá vagy a bőr és a mirigy közé. Itt is felszívódással kell számolnunk, de a saját zsírral való mellnagyobbításnak tartós a végeredménye. Optimális esetben hatása tartósabb, mint a hialuronsavas eljárásnak. Zsírfeltöltésre nem minden páciens alkalmas és a feltöltésnek vannak egyszeri volumen-korlátai, azaz akármennyi zsír nem tölthető vissza, mert romlik a megtapadása. A zsírfeltöltéssel végzett mellnagyobbítás általában nem egyszeri beavatkozás, ismétlésre lehet szükség.
Mellnagyobbítás implantátummal
Ellentétben a hialuronsavas és a saját zsírral való feltöltéssel, ennek a kezelésnek nem átmeneti, hanem tartós az eredménye: az implantátum nem szívódik fel. Bár a mellekbe behelyezhető implantátum tartós, maradandó célra készült, szükség esetén bármikor könnyedén eltávolítható.
A speciális formájú (kerek vagy anatómiai), puha, kohezív géles (formatartó) szilikonból készült implantátum fala több rétegű, ezért sokkal ellenállóbb a repedéssel és a szivárgással szemben, így nem veszít a térfogatából.
Az általunk használt mellimplantátum töltöttségének és felszíni kiképzésének köszönhetően biztonságos és természetes megjelenést biztosít, és könnyen behelyezhető.
Az implantátum optimális méretét a mellek és a test anatómiai adottságainak és a páciens elvárásainak megfelelően választjuk ki. Jelentős ajakaszimmetria esetén, akár eltérő méretű mellimplantátum beültetése is elvégezhető. A jól kiválasztott implantátum formája harmonizál a testtel.
Mellimplantátumokról
A mellimplantátumokat csoportosíthatjuk:
töltőanyag szerint
fiziológiás sóval,
szilikongéllel vagy
B-lite géllel töltöttek.
forma szerint
kerekek vagy
anatómiai/csepp formájúak.
felszínük szerint
sima
texturált
micro
macro
polyurethane foam
A szilikont az orvostudományban széles körben alkalmazzák: a szívsebészetben, az urológiában, az idegsebészetben, a fül-orr-gégészetben és a plasztikai sebészetben. Számos szájon át szedett gyógyszer, kozmetikum, varróanyag, injekciós tű és kenőanyag is tartalmaz szilikont.
Európában a plasztikai sebészek főleg szilikongéllel töltött implantátumot használnak, számos előnye miatt:
a legmodernebb szilikongél már stabil szerkezetű, magas kohezivitással bír, így formatartó.
szilikongéllel sokkal szebb formát lehet elérni.
a beültetés után a mellek tapintata sokkal rugalmasabb és lágyabb, mint a sóval töltöttek implantátumok esetén.
a szilikonos implantátumok mozgása természetesebb és súlyuk könnyebb.
A legújabb fejlesztésű B-Lite implantátumok mikrogömbökkel könnyített kohézív szilikongél kombinációjából állnak, így a súlyuk 30%-kal kisebb, mint a hagyományos implantátumoké.
A szilikongél implantátumoknak – mindenféle ellenkező információkkal szemben – semmilyen egészségkárosító (rákkeltő, autoimmun vagy kötőszöveti betegségeket okozó) hatásuk nincs. Semmiféle tudományos bizonyíték nincs arra, hogy egészségkárosító hatást fejtenének ki a szervezetben: ( link az EQUAM, FDA )
Az implantátumok forma szerint kerekek vagy anatómiai/csepp formájúak lehetnek.
Az anatómiai implantátummal végzett mellnagyobbítás sokkal természetesebb eredményt ad, mint a kerek implantátummal. A kerek implantátum esetén a mell felső pólusa sokkal kifejezetteb, „meredekebb”, így kicsit feltűnőbb eredményt biztosít.
A korábban használt sima felszínű implantátumok helyett ma már inkább micro-texturált (rücskös) felszínű implantátumokat használunk, amelyek jelentősen csökkentik a tokképződés (kapszuláris kontraktúra) valószínűségét.
Ritkábban, de szintén jó eredménnyel lehet használni polyurethane felszínű implantátumokat, melyeknél még alacsonyabb a capsularis contractura kialakulásának a valószínűsége (3-5 %). Nem minden páciens alkalmas ennek a felszínnek a választásához.
Az implantátumokról további információ ... ( link médiához – Polytech brochure )
Előtte - Utána képek
Mauris mattis tortor turpis, sed tempus felis convallis eget. Nunc sed justo vitae erat placerat bibendum at sit amet nulla.
Előtte
Utána
Az első konzultáció
Az első konzultáción megbeszéljük a problémát, illetve az Ön által kívánt eredményt.
Készítünk pár képet a jelenlegi állapotról. A fotók lehetővé teszik, hogy Ön több irányból megtekintse a testét.
Megvizsgáljuk a mellkast és a melleket, illetve ezek egymáshoz viszonyított arányát. Kitérünk a mell bőrének és kötőszövetének a minőségére is.
A női mell aszimmetriája megnyilvánulhat a mellek méretbeli vagy formai különbségében, illetve a mellbimbók mérete, alakja, helyzete vagy magassága szintén eltérő lehet. Rámutatunk azokra a méretbeli vagy formai különbségekre, amelyek genetikailag adottak és hozzájárulnak az aszimmetriához. Ezek a tényezők befolyásolják a műtéti tervet, illetve az eredményt. Bizonyos esetekben még a jól elvégzett mellnagyobbító plasztikai műtét sem tud korrigálni minden eltérést a melleken, sőt bizonyos aszimmetriák még kifejezettebbé is válhatnak az augmentációt követően.
Az augmentáció alkalmával a többféle behelyezési mód és az eltérő implantátum formák miatt némileg eltérő eredményt kapunk az implantátum választásunktól függően. Leegyszerűsítve a kerek formájú implantátummal feltűnőbb, míg az anatómiai/csepp formájú implantátum természetesebb formát tudunk elérni.
A műtét várható eredményét külső próba implantátumokkal imitáljuk, mellyel a tükör előtt könnyebb elképzelni a végeredményt. A konzultáció alkalmával készült fényképeket megosztjuk Önnel, hogy otthon nyugodt körülmények között is meg tudja nézni azokat.
Ahhoz, hogy a beavatkozást a lehető legnagyobb gondossággal tudjuk megtervezni, információkat kérünk az egészségi állapotról, a szedett gyógyszerekről, a gyógyszerallergiákról és a korábbi beavatkozásokról, sérülésekről, kezelésekről. Ezeket az információkat az online kitölthető egészségfelmérő kérdőívünkön is beküldheti.
Felkészülés a műtétre
Az altatásban végzett műtét előtt szükség van néhány vizsgálatra az Ön egészségi állapotától függően: EKG és vérvizsgálat. Ezen eredmények birtokában lesz biztonsággal elvégezhető a műtét. Ha Ön dohányzik, aszpirint, egyéb véralvadásgátló gyógyszert vagy más gyulladáscsökkentő tablettát ill. egyéb gyógyszert szed, kérem, jelezze ezt nekünk! Ezek a szerek ugyanis fokozhatják a vérzési hajlamot vagy egyéb interakciót okozhatnak a műtét alatt.
A mellplasztika előtt szükség van emlőrákszűrésre, amely életkortól függően emlő UH és/vagy mammographia, hogy biztonsággal elvégezhető legyen a beavatkozás.
A műtéti eljárás
A mellnagyobbítást általában altatásban végezzük, de válogatott esetben intravénás bódításban és igen ritkán helyi érzéstelenítésben is elvégezhető.
Antibiotikum védelemben operálunk az Ön minél nagyobb biztonsága érdekében.
A műtéti metszést mindig egyénileg határozzuk meg, mert nem mindenki alkalmas bármelyikre, de mindig igyekszünk a legkevesebb, rejtett pozíciójú metszéssel a legszebb formát elérni.
A műtéti metszés történhet a mell alatti redőben, a bimbóudvar alsó szélén, illetve a hónaljban. A legbiztonságos és kevésbé feltűnő – rejtett – metszés a mell alatti redőben ejthető. Ebből a behatolásból lehet a legkönnyebben és legbiztonságosabban behelyezni az implantátumokat. A teljes gyógyulás után ezek a hegek rejtett pozícióban lesznek a mell természetes alakja és esése miatt.
Az implantátum behelyezése történhet a mellizom alá (az izomzat és a bordák közé), illetve az izom fölé (a mirigy és az izomzat közé). A mellizom alá behelyezett implantátum esetén a műtétet követő időszak kezdetén egy kicsivel több fájdalommal és kellemetlenséggel kell számolni.
Anatómiai/csepp formájú implantátum esetén létezik egy új, nagyon természetes eredményt adó eljárás, amikor az implantátumokat részben izom alá (leggyakrabban az implantátum felső pólusának kb. a felső ⅓-a), illetve részben izom fölé (leggyakrabban az implantátum alsó pólusának kb. az alsó ⅔-a) úgynevezett dual plane pozícióba helyezzük be. Ezzel az eljárással maximális formajavítást tudunk elérni, igen természetes hatással, mivel a két régebbi behelyezési pozícióinak az előnyeit részben hordozza, de a hátrányait részben elhagyja.
Az implantátum behelyezésének a pozícióját befolyásolja a páciens adottsága (alkata, mellének mérete), illetve az implantátum formája és felszíne.
Klinikánkon a mellnagyobbítást kizárólag modern, kohezív (formatartó) szilikon géllel töltött implantátummal végezzük.
A műtét után mindig van egy kevés a szivárgó vérzés és ödéma, amit drain segítségével távolítunk el a sebüregből. A drainekkel gyorsabb és biztonságosabb a sebgyógyulás, csökken a műtét utáni fájdalom és segítik a szövetek gyorsabb letapadását.
A műtét végén varrattal zárjuk és gézlapokkal fedjük a sebeket, majd a mellek nyugalomba helyezése, valamint rögzítése miatt feladjuk a választott kompressziós melltartót. Ezzel gyorsabb és biztonságosabb a gyógyulás, csökken a beavatkozás utáni fájdalom és duzzanat.
A felépülés időszaka
Az altatásban végzett műtét után egy éjszakát célszerű a klinikán tölteni. Ha a műtét intravénás bódításban vagy helyi érzéstelenítésben zajlott, akkor a szükséges várakozási idő után, kísérővel haza lehet menni.
Mellnagyobbítás után minden esetben pihenés és maximális kímélet javasolt. Aludjon a hátán, és kerülje a mellek megnyomását! Melleket masszírozni nem kell!
A műtétet követő 1-3 nap több kellemetlenséggel járhat, de ez csak átmeneti probléma, melyet az implantátumok feszítő hatása okoz. A kezdeti elszíneződés és ödéma természetes velejárói a műtétnek, és gyorsan megszűnnek.
A draint az ürülő váladék mennyiségétől függően távolítjuk el, általában 3-5 nappal a beavatkozás után. A varratszedés általában 2 héttel később várható - akár több lépésben -, amikor a feszülés már jelentősen csökkent.
A műtét után 2 hétig ne vezessen autót!
A speciális kompressziós melltartós viselése 4 hétig javasolt.
A műtét után 6 hétig tartózkodjon minden megerőltető sporttól és fizikai tevékenységtől!
A felépülés időszaka alatt (6 hét) kerülni kell a napozást és a szoláriumot! A hegeket hidratáló és fényvédő krémmel szükséges védeni a kímélő periódus letelte után is további 2-3 hónapig.
Ellenőrzések, kontroll
Minden plasztikai beavatkozás után rendszeresen kell ellenőrzésre járni, így a mellnagyobbítás után is. A szükséges kontrollvizsgálatok száma és gyakorisága a beavatkozás jellegétől és a páciens egyéb alkati adottságaitól függ. Az előírt időpontokban elvégzett kontrollok alkalmával megvizsgáljuk a műtéti területet és megbeszéljük a további teendőket.
Az augmentációt követően ugyanúgy szükséges a mellek önvizsgálata, mint a mellplasztika előtt. Ha Önnek a kora miatt javasolt a periodikus emlőrákszűrés, akkor azt továbbra is rendszeresen el kell végeztetnie az implantációtól függetlenül!
Kérjük, ne feledje: ha kérdése vagy problémája van, akkor az előre megbeszélt időponttól függetlenül is keressen bennünket!
Lehetséges szövődmények
Ha képzett plasztikai sebész hajtja végre a műtétet, valószínűleg váratlan események nélkül fog lezajlani az operáció és a gyógyulási idő. A mellnagyobbításnak - mint minden más műtéti beavatkozásnak - lehetnek komplikációi még ideális körülmények között is.
Az általában előforduló műtéti szövődményeken (vérzés, fertőzés és sebgyógyulási zavar - link és trombózis) kívül - melyek igen ritkák -, lehetnek speciális, a mellnagyobbítással kapcsolatos szövődmények is.
A bimbó és/vagy a mell érzékenysége átmenetileg változhat. Ezt nem az ideg direkt sérülése, átvágása, hanem egy indirekt behatás okozza (például az ideg közelében végzett vérzéscsillapítással járó hőhatása, illetve az implantátum és a nyomókötés szorítása). Ez a funkciózavar néhány nap alatt megszűnik, normalizálódik, de ritkán, elhúzódó esetben 4-6 hétig vagy akár több hónapig is eltarthat csökkenő intenzitással.
A hegvonalban igen ritkán előfordulhat egy – egy fehér kis ciszta (epithel cysta), mely ártalmatlan képződmény. Amennyiben magától nem múlik el, egy rövid, apró beavatkozással percek alatt megszüntethető.
A beültetett szilikon implantátum teljesen szövetbarát, de a szervezet számára mégis idegen anyagként viselkedik, így körülötte egy vékony kötőszövetes tok képződik, mely a gyógyulási folyamat természetes velejárója. Normális esetben ez a tok mindenhol ugyanolyan vastag. Az esetek kis százalékában megvastagszik, zsugorodik, és deformálhatja a melleket, úgynevezett kapszuláris kontraktúra alakul ki. Az általunk behelyezett implantátumok esetén, statisztikailag ez az arány 5-15 %. Ez kedvezőtlen folyamat akár hónapokkal vagy akár évekkel az implantátumok behelyezése után is bekövetkezhet. Máig nem tudjuk ennek pontos okát, habár sok feltételezés látott napvilágot. Ennek a speciális hegesedésnek a hatására a szilikon implantátum formája megváltozik és a mell deformálódik. A mell megkeményedhet, gyűrődések keletkezhetnek rajta. A zsugorodás miatt a mellben feszülő érzés keletkezik, esetleg fájdalom is kialakul.
Ebben az esetben egy korrekciós műtétre van szükséges, amelynek során a kóros hegszövetet sebészi úton behasítjuk vagy eltávolítjuk, így felszabadítva az implantátumot, visszaadva a mell természetes formáját. Indokolt esetben az implantátum cseréjét is elvégezzük a hegesedés oldásakor. A műtét után megszűnnek a panaszok, a mell visszanyeri eredeti, szép formáját.
Sajnos, akinek hajlama van ilyen hegesedésre, annak többször is előfordulhat ez az elváltozás. A tokzsugorodás csökkentése érdekében ma már inkább a texturált felszínű implantátumokat használunk, illetve antibiotikum védelemben operálunk, melyet a felépülési időszakban is folytatunk. Az implantátum körüli folyadékot drain segítségével távolítjuk el.
Egészen kivételes esetben az implantáció után fellépő fertőzés szükségessé teheti az implantátum átmeneti eltávolítását. A gyulladás teljes megszűnése után ismét visszahelyezzük az implantátumot helyreállítva a mell szimmetriáját és szépségét.
Tudomásul kell venni, hogy a műtéti hegek idővel elhalványodnak és beolvadnak a környezetükbe, de sohasem lesznek teljesen láthatatlanok, még akkor sem, ha anatómiai határon vagy természetes redőben, rejtetten futnak. A legmodernebb eszközökkel, anyagokkal és a legkíméletesebb technikával behelyezett varratok esetén is előfordulhat, hogy a heg színe élénk és vörös, tapintata kemény és kissé kiszélesedett lesz. Ez leginkább az egyéni hajlamtól függ, így jelentős egyéni különbségeket mutathat. Ezen elváltozás idővel csökken, így a heg vékonyodik, színe halványodik. Ha ez mégsem következik be, akkor a heget eltávolítjuk és egyéb hegkezelő eljárásokkal kiegészítve kezeljük az új sebet.
A szövődmények megfelelő kezeléssel, beavatkozással leküzdhetők, illetve korrigálhatók, így a műtét végső eredményére nincsenek hatással vagy alig befolyásolják azt.
Eredmény
A mellnagyobbítás/augmentáció teltebbé, feszesebbé és előnyösebb formájúvá teszi a melleket. A mellnagyobbítás eredménye azonnal látható, de a végleges eredmény csak a duzzanat megszűnte után, kb. 2-3 hónappal később válik teljessé.
A műtéti hegek idővel elhalványodnak és beolvadnak a környezetükbe, de tudomásul kell venni, hogy sohasem lesznek láthatatlanok.
A gravitáció és az életkorral összefüggő kedvezőtlen változások hatással vannak a szövetek víztartalmára és rugalmasságára, melyek a szövetek mennyiségi és minőségi változásain kerezstül befolyásolják a mellek méretét és formáját. Ha az évek nyomot hagynak a melleken, akkor szükség lehet újabb mellkorrekcióra, mely mellfelvarrás vagy implantátum csere, illetve ezek kombinációja is lehet.
Az implantációt követő fogyás, terhesség és szoptatás befolyásolhatja a mellnagyobbítás későbbi eredményét.
Rendszeres melltartó viseléssel sokat tehetünk az eredmény minél hosszabb ideig való megőrzéséért.
Kapszuláris kontraktúra (tokzsugorodás) korrekciója
A kapszuláris kontraktúra a mellnagyobbítás utáni szövődmények egyike, amikor az amúgy vékony implantátumot körülvevő tok megvastagszik, zsugorodik és deformálja a melleket. Ez kedvezőtlen folyamat akár hónapokkal vagy akár évekkel az implantátumok behelyezése után is bekövetkezhet.
A tokzsugorodás okai között minden szakirodalomban az első két helyen a vérzés és a gyulladás szerepel, ami minden sebészi beavatkozásnak az általános szövődménye lehet. Klinikánk ezért alkalmaz antibiotikum profilaxist a műtét alatt és pár napig a műtét utáni pár napban is. Minden sebészi beavatkozás után minimális szivárgó vérzés és váladékozás keletkezik a leggondosabb vérzéscsillapítás ellenére is a műtéti területen. Ennek a kevés váladéknak a draineken való kivezetése, nemcsak a páciens komfortérzetét javítja, hanem csökkenti a hematoma, seroma kialakulásának a lehetőségét, így kapszuláris kontraktúra is kisebb eséllyel keletkezik.
A sima felületű (nem texturált) implantátumok esetén szintén magasabb a kockázat a kontraktúrára, ezért nem használunk ilyen felszínű implantátumot.
A kóros tokképződés folyamata sokszor évekkel a mellnagyobbítás után is kialakulhat, mely már nem hozható összefüggésbe a műtéttel. Akár egy kisebb betegség vagy fertőző góc is beindíthatja a kóros tokzsugorodást. Egy gyulladás (pl.: Covid) is elég ahhoz, hogy a tok körül lévő baktériumok elszaporodjanak és problémát okozzanak néha csak az egyik, néha mindkét oldalon. A tokzsugorodás egy soktényezős kiszámíthatatlan folyamatok összessége, melyben a fertőzésre adott egyéni biológiai immunválasznak is nagy szerepe van.
A tokzsugorodásnak I-IV. Baker fokozata van. A tokzsugorodás kezdeti fázisaiban érdemes konzervatív kezeléssel kezdeni a terápiát ( antibiotikum és nem-szteroid gyulladáscsökkentők), melyek időben való alkalmazása akár blokkolhatja is a kedvezőtlen folyamatot. Kezelés a Baker III-IV. stádiumban jön szóba, amikor a mell megkeményedett és gyűrődések keletkeztek rajta. A zsugorodás miatt a mellben feszülő érzés, sőt fájdalom alakult ki. Amennyiben a fájdalom és az aszimmetria már a mindennapokban is problémát okoz indokolt sebészi beavatkozást választani.
Sajnos, akinek hajlama van ilyen hegesedésre, annak többször is előfordulhat ez az elváltozás. Mindezek miatt a korrekciós műtét helyes időpontjának a kiválasztása nagy körültekintést igényel, mert minden műtét után újabb és újabb hegesedés marad vissza a műtéti területen még a leggondosabb technikai mellett is. A túlzott sietség, még hátrányosabb helyzetbe is hozhatja a pácienst.
A kapszuláris kontraktúra miatti revíziós műtét nem feltétlenül azért szükséges, mert az elsődleges műtétet helytelenül végezték, hanem sok kedvezőtlen folyamat végeredménye a tokzsugorodáshoz.
Amennyiben a páciens elvárásai reálisak és a plasztikai sebész is egyetért a problémával, egy korrekciós műtétre van szükség, amelynek során a kóros hegszövetet sebészi úton behasítjuk vagy eltávolítjuk, így felszabadítva az implantátumot, visszaadva a mell természetes formáját. Indokolt esetben az implantátum cseréjét is elvégezzük a hegesedés oldásakor. A műtét után megszűnnek a panaszok, a mell visszanyeri eredeti, szép formáját. A tokzsugorodás miatti műtétek mindig bonyolultabbak, nehezebbek, mint az első műtét, mivel a műtéti terület már nem érintetlen. A lágyrészek erősen hegesek, így a vérellátásuk sem tökéletes. A szövetek egy része deformált vagy akár hiányozhat is, más részük előnytelen helyen vagy helyzetben található. Mindezek miatt a műtét általában hosszabb is.
A kapszuláris kontraktúra korrekciója után a gyógyulás is elhúzódóbb: a mell hosszabb ideig duzzadt, érzékenysége tovább tarthat és később alakul ki a végleges forma, viszont a tokzsugorodás okozta kifejezett fájdalom és aszimmetria azonnal megszűnik a beavatkozás után.
A mellnagyobbítással gyakran együtt alkalmazott beavatkozások
Pácienseink mondták
Kiemelés a véleményből
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec dictum erat est. Mauris porta erat sed est lobortis, vel dapibus nulla ultricies. Aliquam sit amet dolor risus. In pellentesque, felis quis ullamcorper viverra, nibh nunc sagittis velit, quis facilisis metus mauris maximus est. Nulla id justo et felis pretium suscipit at in dui. Pellentesque commodo, ipsum non condimentum ornare, mi tellus tristique lacus, at aliquet lacus velit sed nibh. Curabitur dignissim, sem vitae venenatis commodo, neque arcu tempus nulla, suscipit lacinia neque justo eget augue. Aliquam maximus risus sed mi molestie pretium. Maecenas porttitor eros non ullamcorper luctus. Donec ac est neque. Nullam sagittis finibus est in elementum. Maecenas dolor risus, ultrices non ligula non, convallis feugiat nisl. |
In tristique elit ac nibh maximus lobortis. Nullam tristique ante id ligula lobortis ullamcorper. Nullam porta sapien vel dui aliquet, ac luctus lectus scelerisque. Integer vehicula orci a gravida vulputate. Etiam nisi nisl, venenatis in tincidunt non, luctus eu urna. Aliquam rutrum metus sed varius mollis. In mi est, viverra eget arcu eu, volutpat efficitur ligula. Maecenas neque ipsum, viverra eget neque fermentum, lacinia volutpat urna. Proin quam turpis, bibendum ac hendrerit sed, dignissim sed nulla. Sed id massa sed nisl dapibus vehicula. Sed interdum, velit eget malesuada eleifend, massa odio malesuada arcu, et egestas turpis orci et ex. – Minta Zsuzsanna, a beavatkozás jellege |